Bajkowy Korowód czas zacząć…

W środę 11.10.2023 roku w ramach projektu  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Bajkowym Korowodzie, który przeszedł ulicami naszego miasta.  

         Uczniowie byli przebrani w postacie z bajek, a tematyczne transparenty przypominały, jak wartościowe i przyjemne jest czytanie książek. Po przejściu do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej na uczestników czekały miłe niespodzianki. Następnie wysłuchali koncertu na trąbce i fletach, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły oraz odgadywali literackie zagadki. Poszczególne klasy zaprezentowały wykonane na tę okazję hasła propagujące czytanie.  

          Miłym akcentem było spotkanie z przedstawicielką Biblioteki, która podziękowała uczniom za ciekawą inicjatywę i zaprosiła do korzystanie z zasobów biblioteki.  

To było barwne i bardzo ciekawe wydarzenie! 

Skip to content