3 czerwca 2026 roku już po raz 30 -sty odbył się bieg imienia Zdzisława Zielonki propagatora sportu i idei olimpijskiej na ziemi grodkowskiej, w szkole w Jędrzejowie im. Bronisława Malinowskiego – polskiego olimpijczyka, a także złotego medalisty olimpijskiego w biegu przez przeszkody. Jak co roku braliśmy udział w tej imprezie. Było to niesamowite wydarzenie z wciągnięciem flagi olimpijskiej podczas hymnu olimpijskiego. W uroczystości nie zabrakło części artystycznej w postaci śpiewu i tańców. Podczas tego wydarzenia obecni byli olimpijczycy, w tym nasz nauczyciel i trener w jednym – Pani Bożena Bąk. Przed rozpoczęciem biegu odbyło się zapalenie znicza. Dopełnieniem tego wyjątkowego przedsięwzięcia był lot gołębi – symbolu pokoju. Wszyscy uczestnicy po ukończonym biegu zostali nagrodzeni medalami z numerkami, spośród których były losowane cenne nagrody, w tym rower i hulajnoga elektryczna. Było to niesamowite przeżycie i cenna lekcja sportu dla naszych uczniów. Za rok ponownie tu wrócimy !!






















