Bieg olimpijski

3 czerwca 2026 roku już po raz 30 -sty odbył się bieg imienia Zdzisława Zielonki propagatora sportu i idei olimpijskiej na ziemi grodkowskiej, w szkole w Jędrzejowie im. Bronisława Malinowskiego – polskiego olimpijczyka, a także złotego medalisty olimpijskiego w biegu przez przeszkody. Jak co roku braliśmy udział w tej imprezie. Było to niesamowite wydarzenie z wciągnięciem flagi olimpijskiej podczas hymnu olimpijskiego. W uroczystości nie zabrakło części artystycznej w postaci śpiewu i tańców. Podczas tego wydarzenia obecni byli olimpijczycy, w tym nasz nauczyciel i trener w jednym – Pani Bożena Bąk. Przed rozpoczęciem biegu odbyło się zapalenie znicza. Dopełnieniem tego wyjątkowego przedsięwzięcia był lot gołębi – symbolu pokoju. Wszyscy uczestnicy po ukończonym biegu zostali nagrodzeni medalami z numerkami, spośród których były losowane cenne nagrody, w tym rower i hulajnoga elektryczna. Było to niesamowite przeżycie i cenna lekcja sportu dla naszych uczniów. Za rok ponownie tu wrócimy !!

Informacja

W czwartek – 4 czerwca 2026 roku wypada Święto Bożego Ciała, zgodnie z §5.1. i §5.2 Rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) i Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach z dnia 11 września 2025 roku, dzień 5 czerwca (piątek) 2026 roku jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Widzimy się 8 czerwca (poniedziałek) 2026 roku. Do zobaczenia!

Gry i zabawy, czyli baw się z nami …

2 czerwca 2026 roku na hali Zarządu Oświaty kultury i Sportu w Głubczycach odbyła się pierwsza edycja zawodów – Gry i zabawy – baw się z nami, etap gminny. Są to zawody drużynowe przeznaczone dla klas I – III, składające się z 10-ciu osób ( 5 dziewcząt, 5 chłopców). Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce i zapewniła sobie udział na etapie powiatowym. Reprezentowały nas następujące osoby: Emilia Łozowy, Katarzyna Szpak, Magdalena Dudzik, Melania Walaszek, Krystyna Tomczak, Jan Antoszczyszyn, Nikodem Maleńczak, Mikołaj Mikler, Michał Młot.

Serdecznie gratulujemy !!

1 czerwca – Dzień Dziecka

Yonex Polish International Festival za nami 💪🏻

Start naszych w Yonex Polish International Festival U11, U13, U15.

Trzydniowa rywalizacja w Białymstoku dobiegła końca, która odbywała się w dniach 29-31.05.2026. Reprezentowało nas 14- stu uczniów, a byli to: Julia Barańska, Weronika Golas, Maja Malina, Oliwia Serafin, Hubert Wiciak, Ignacy Walaszek, Miłosz Oleś, Kordian Krawiec, Wojciech Maleńczak, Ignacy Wiciak, Filip Bieniasz, Piotr Rubczyński, Błażej Oleś, Jakub Krawiec.

Nasze osiągnięcia, które odnieśliśmy są wysokie w postaci  ośmiu medali 🥇🥇🥇🥉🥉🥉🥉🥉

Kategoria U13

Gra pojedyncza chłopców

3 miejsce – Jakub Krawiec

3 miejsce – Ignacy Wiciak

Gra podwójna dziewcząt

3 miejsce – Oliwia Serafin / Adrianna Dernoga UKS Hubal Białystok

Gra podwójna chłopców

1 miejsce – Jakub Krawiec / Adam Paćko Beninca UKS Feniks K- Koźle

3 miejsce – Filip Bieniasz / Ignacy Wiciak

Gra mieszana

1 miejsce – Jakub Krawiec / Oliwia Serafin

Kategoria U15

Gra podwójna chłopców

1 miejsce – Ignacy Walaszek / Maciej Pudelski Rakiety Olsztyn

3 miejsce – Hubert Wiciak/ Filip Karbowniczek UKS Bliza Władysławowo.

Serdecznie gratulujemy🏸👏💪👍

Udało nam się też zwiedzić parę miejsc, bylìśmy w Pałacu Branickich oraz oglądalìśmy na Rynku Mityng Gwiazd Lekkoatletyki, gdzie odbywały się konkurencje skoku wzwyż, skoku o tyczce, a także pchnięcie kulą.  Wyjazd moźna podsumować – przyjemne z pożytecznym🙌🏻

Spotkanie z Rodzicami

Drodzy Rodzice, 28 maja 2026 roku o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas I – VIII

Jednocześnie przypominamy, że w przyszły czwartek – 4.06.2026 roku wypada Święto Bożego Ciała, zgodnie z §5.1. i §5.2 Rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) i Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach z dnia 11 września 2025 roku, dzień 5 czerwca (piątek) 2026 roku jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Widzimy się 8 czerwca (poniedziałek) 2026 roku. Do zobaczenia!

Pamiętamy, więc gramy – Memoriał Julii Wójcik 🤍🏸

Dwa równoległe turnieje, a nasi uczniowie i zawodnicy na kortach, aby uczcić pamięć Julii Wójcik -?młodej, ale niezwykle wybitnej zawodniczki badmintona, której życie zabrała choroba nowotworowa. W Kędzierzynie odbyły się dwa turnieje: Super Grand Prix Juniorów i Młodzików oraz Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików. Dobry dorobek naszych podopiecznych przedstawia się następująco:

Gra podwójna gra młodziczek młodszych:

  • 🥈2 miejsce – Oliwia Serafin / Adrianna Dernoga UKS Hubal Białystok;

Gra podwójna młodzików młodszych;

  • 🥉3 miejsce – Jakub Krawiec / Adam Paćko Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle

Gra pojedyncza młodzików grupa B;

  • 🥇1 miejsce – Piotr Rubczyński

Gra pojedyncza młodzików;

  • 🥈2 miejsce – Ignacy Walaszek

Gra mieszana młodzików;

  • 🥈2 miejsce – Ignacy Walaszek / Julia Barańska

Serdecznie gratulujemy 🙌🏻👏🏻

Rekordowy występ lekkoatletów – 24 medale dla naszych reprezentantów 🤼‍♀️🤼‍♂️

Zdobywamy 24 medale na gminnych zawodach lekkoatletycznych oraz 17 – ście pozycji premiowanych, tj: miejsca 1-2, w sztafetach tylko drużyna mistrzowska na zawody rangi powiatowej. Zawody odbywały się 21 maja w Lisięcicach. Sześć szkół przystąpiło do rywalizacji w kategorii Igrzyska Dzieci klasy 1-6 oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej klasy 7-8. Nasze medalowe wyniki przedstawiają się następująco:

✅Kategoria Igrzyska Dzieci Dziewczęta Bieg na 100 metrów:

  • 3 miejsce – Urszula Tomczak🥉

✅Bieg na 300 metrów:

  • 1 miejsce – Bianka Maleńczak🥇
  • 2 miejsce – Nina Konik🥈
    ✅Bieg na 600 metrów:
  • 1 miejsce – Agata Antoszczyszyn🥇
    ✅Skok w dal:
  • 2 miejsce – Roksana Szpak🥈
    ✅Sztafeta 4 x 100 metrów:
  • 1 miejsce – Bianka Maleńczak, Roksana Szpak, Urszula Tomczak, Agata Antoszczyszyn🥇 ✅Chłopcy Bieg na 100 metrów:
  • 1 miejsce – Aleksander Oleksy🥇
    ✅Rzut piłeczką palantową:
  • 1 miejsce – Paweł Wojtuś🥇
    ✅Bieg na 500 metrów:
  • 2 miejsce – Kordian Krawiec🥈
  • 3 miejsce – Ilia Kavalenka🥉
    ✅Bieg na 1000 metrów:
  • 3 miejsce – Jakub Krawiec🥉
    ✅Sztafeta 4 x 100 metrów:
  • 1 miejsce – Aleksander Oleksy, Ilia Kavalenka, Piotr Rubczyński, Kordian Krawiec🥇
    ✅Kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta Bieg na 600 metrów:
  • 2 miejsce – Agata Kowarska 🥈
    ✅Skok w dal:
  • 3 miejsce – Marta Kolczyńska🥈
    ✅Pchnięcie kulą:
  • 2 miejsce – Hanna Wysoczańska
    ✅Sztafeta 4 x 100 metrów:
  • 2 miejsce – Antonina Wysocka, Agata Kowarska, Paulina Tyburczy, Julia Barańska
    ✅Chłopcy Pchnìęcie kulą:
  • 1 miejsce – Paweł Zdobylak🥇
    ✅Bieg na 2000 metrów:
  • 2 miejsce – Ignacy Walaszek🥈
    ✅Bieg na 1000 metrów:
  • 2 miejsce – Szymon Pomes🥈
  • 3 miejsce – Paweł Rubczyński
    ✅Bieg na 600 metrów:
  • 2 miejsce – Gracjan Wodarz🥈
    ✅Bieg na 300 metrów:
  • 2 miejsce – Michał Nowakowski🥈
    ✅Rzut oszczepem:
  • 3 miejsce – Maciej Zwarycz🥉
    ✅Sztafeta 4 x 100 metrów:
  • 1 miejsce – Szymon Pomes, Maciej Zwarycz, Michał Nowakowski, Gracjan Wodarz🥇
    Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku 🙌🏻👏🏻

Reprezentant naszej szkoły na prestiżowym turnieju w duńskim Farum 🇩🇰 

W miniony weekend w duńskim Farum odbył się prestiżowy międzynarodowy turniej badmintona 🏸

Wśród piątki najlepszych zawodników kadry narodowej Polski 🇵🇱 znalazł się również nasz reprezentant, uczeń klasy mistrzostwa sportowego 7A — Hubert Wiciak🔥

Hubert rozpoczął rywalizację pewnie pokonując reprezentanta Estonii i pokazując badminton na bardzo wysokim poziomie. W kolejnym meczu trafił jednak na wyjątkowo silnego zawodnika z Danii. Mimo ambitnej walki i efektownych akcji, tym razem nie udało się awansować dalej.

Sam udział w tak mocno obsadzonym turnieju i miejsce w ścisłej czołówce kadry narodowej to ogromne wyróżnienie dla Huberta oraz naszej szkoły 👏

Egzamin ósmoklasisty

Przypominamy, że w dniach 11 – 12 – 13.05. 2026 roku (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej szkole odbędzie się egzamin ósmoklasisty. 

W tych dniach klasy I – VII nie przychodzą do szkoły.

W związku z powyższym, w nadchodzącym tygodniu według planu szkoła pracuje w dniach 14.05.2026 r. (czwartek) oraz 15.05.2026 r. (piątek).

Drodzy Uczniowie klas ósmych, przed Wami ważny moment – pierwszy poważny egzamin – egzamin ósmoklasisty. Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników. Podczas egzaminu życzymy przede wszystkim wiary we własne umiejętności✊🏻