Dzień Ziemi🌎

22 kwietnia jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. W tym roku hasło przewodnie brzmi Przywróć naszą Ziemię, które przypomina o konieczności dbania o najbliższe środowisko.  Obchody Dnia Ziemi, to wspaniała okazja, aby nie tylko nagłośnić globalne problemy Ziemi. Celem akcji jest krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonują plakaty promujące zachowania proekologiczne w społeczeństwie. Służą one kształtowaniu ekologicznych postaw i uświadamianiu o problemach, takich jak globalne ocieplenie, nadmierna ilość odpadów czy smog.